SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skedar 6903825
nr 690 3825
Skedar
silver, diverse, bland annat 1800-tal
Utrop:
800 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 4 april 2011
kl 19:39:28
1.200 kr
400 kr
1.800 kr
1.400 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver